Новини 10:20

Саакашвілі вирішив дати прес-конференцію в Жешуві - ЗМІ

Після прес-конференції екс-президент Грузії і колишній губернатор Одеської області плланує повернутися в Україну через КПП "Краківець", де може відбутися його затримання.

Колишній президент Грузії та екс-глава Одеської ОДА Міхаіл Саакашвілі, який перебуває в Жешуві, вирішив дати прес-конференцію. Про це повідомив кореспондент "Української правди".

Зазначається, що саме в цьому місті о 10 ранку мала розпочатися прес-конференція Саакашвілі, а не в Перемишлі, як планувалося раніше.

Сам політик виклав на своїй сторінці у Facebook фото з Жешува у ніч на неділю, 10 вересня.

До Жешува прибула лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Слід зауважити, що 10 вересня Міхаіл Саакашвілі плланує повернутися  в Україну через КПП "Краковець", де може відбутися його затримання.

У прес-службі Нацполіції повідомили, що напередодні увечері відбувся інструктаж сил поліції, залучених до охорони публічної безпеки і порядку на території поблизу прикордонного пункту пропуску "Краковець".

Так, за попередньою інформацією, поблизу КПП очікується перебування близько трьох тисяч осіб. 

Згодом у Нацполіції повідомили, що упродовж ночі на 10 вересня жодної інформації про правопорушення або надзвичайні події на пункті пропуску "Краковець"до підрозділів поліції не надійшло.

"Поблизу пункту пропуску "Краковець" на українсько-польському кордоні розміщено наметове містечко учасників раніше заявленого масового заходу. На прохання низки народних депутатів, організаторів цієї акції та представників громадських організацій поліція здійснює посилену охорону публічної безпеки і порядку", - йдеться у повідомленні Нацполіції.

При цьому наголошується, що правоохоронці продовжують нести службу згідно з раніше розробленою розстановкою сил і засобів поліції.

Раніше у ГПУ заявили, що отримали запит на екстрадицію Саакашвілі. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган зазначила, що запит компетентних органів Грузії буде розглядатись Міністерством юстиції України.

Нагадаємо, що українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року Саакашвілі позбавили громадянства Грузії.

26 липня стало відомо, що Саакашвілі позбавили українського громадянства. 27 липня в адміністрації президента України підтвердили цю інформацію і зазначили, що припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА обумовлено поданою ним недостовірною інформацією під час оформлення громадянства.

схожі новини