Новини 19:31

Пункт пропуску "Шегині" закрили через повідомлення про замінування

Наразі на пункті пропуску чекають на працівників СБУ та саперів.

Український пункт пропуску "Шегині" закритий у зв’язку з повідомленням про замінування. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Наразі на пункті пропуску чекають на працівників СБУ та саперів.

Як повідомлялося, польський прикордонник підтвердив, що автобус із екс-головою Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі пропустили, і він очікує перевірку на українському кордоні. Однак Саакашвілі був попереджений, що його паспорт в Україні недійсний.

Наразі нікого через кордон не пропускають. Люди, які стоять на кордоні, кажуть, що з українського боку повністю перекрито в'їзд і нікого не пропускають, не працюють ані автомобільний, ані пішохідний пункти пропуску. Як повідомлялося, Саакашвілі приїхав у прикордонний пункт "Шегині".

Нагадаємо, Саакашвілі планував повернутися до України з Польщі у неділю, 10 вересня, через пункт пропуску "Краківець". Втім, плани змінилися, було вирішено рухатися потягом. Після того, як "Інтерсіті" було затримано у Перемишлі більше, ніж на дві години, Саакашвілі залишив потяг. Затримання відправлення потягу відбулося через те, що від Саакашвілі вимагали покинути потяг як особу "без дозволу на в'їзд в Україну". Потяг мав відправитися о 14.07 за Київським часом. В Держприкордонслужбі повідомили, що паспорти позбавленого громадянства України екс-очільника Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі недійсні і їх буде вилучено в разі перетинання ним українського кордону, а самого Саакашвілі буде повернуто до країни, з якої він прямуватиме.

Раніше у ГПУ заявили, що отримали запит на екстрадицію Саакашвілі. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган зазначила, що запит компетентних органів Грузії буде розглядатись Міністерством юстиції України.

Нагадаємо, що українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року Саакашвілі позбавили громадянства Грузії.

26 липня стало відомо, що Саакашвілі позбавили українського громадянства. 27 липня в адміністрації президента України підтвердили цю інформацію і зазначили, що припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА обумовлено поданою ним недостовірною інформацією під час оформлення громадянства.