Новини 16:50

Прокуратура розпочала проведення екстрадиційної перевірки щодо Саакашвілі

Відповідний запит надійшов від грузинської сторони.

Українська прокуратура перевіряє запит грузинської сторони щодо екстрадиції екс-президента Грузії, колишнього очільника Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу у вівторок, 12 вересня.

"Після отримання цього запиту (від грузинської сторони на екстрадіцію- ред.) були спрямовані усі матеріали до органів прокуратури для проведення екстрадиційної перевірки. Це попередній етап. Якщо вона (перевірка - ред.) буде завершена з позитивним висновком, то буде можливість приймати подальші процедурні рішення в чіткій відповідності з законом" , - сказав Петренко.

"Наразі матеріали передані Міністерством юстиції до органів прокуратури. У зв'язку з тим, що у нас поки ще немає висновків і документів, то можемо говорити, що вона ще не завершена" - зазначив міністр.

За його словами, згідно з українським законодавством, у залежності від того, на якій стадії знаходиться розгляд кримінальної справи в країні, яка запитує екстрадицію тієї чи іншої особи, кінцеве рішення приймає той чи інший орган.

"Якщо справа розглядається на стадії досудового розслідування, тоді кінцеве рішення щодо екстрадиції приймає орган прокуратури, у нашому випадку, Генеральна прокуратура. Якщо справа розглядається на стадії судового розгляду, тобто, в країні, яка запитує інформацію щодо видачі, справу вже передали до суду, то кінцеве рішення приймається органами юстиції ", - пояснив глава Мін'юсту.

Разом з тим, він звернув увагу, що незалежно від цих моментів українське законодавство передбачає процедуру екстрадиційної перевірки, яка здійснюється саме органами прокуратури.

Як повідомлялося, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками.

На кількох учасників незаконного перетину українсько-польського кордону склали адміністративні протоколи.

12 вересня, екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі біля львівського готелю "Леополіс" у присутності журналістів ознайомився з адміністративним протоколом про незаконний перетин кордону. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...