Новини 16:52

Справи Майдану. Суд видав дозвіл на арешт двох екс-"беркутівців"

Мова йде про Гончаренка й Костюка, які втекли до Росії.

Шевченківський районний суд видав дозвіл на затримання двох екс-працівників харківського "Беркуту" — Віталія Гончаренка та Олександра Костюка, які ще в квітні цього року втекли до Російської Федерації. Про це повідомляє 5 канал.

За даними слідства, вони разом зі ще двома колишніми "беркутівцями", Олександром Бєловим та Володимиром Ріяком причетні до низки злочинів під час Революції Гідності. Зокрема, йдеться про напад на журналістів "Громадського телебачення" у січні 2015 року на Харківщині.

"За законодавством такий дозвіл дається саме на підготовчих судових засіданнях. Нарешті сьогодні, коли з'явилися захисники і один із обвинувачених, ми почули від суду таке рішення", - розповів прокурор Олександр Ковальчук.

Читайте також: Як силовики можуть уникнути покарання за злочини під час Майдану

Чергове засідання у цій справі знову не відбулося через неявку підозрюваних. Із чотирьох фігурантів на нього з'явився лише один — Володимир Ріяко. А Олександр Бєлов, за словами його адвоката, уже зо два місяці не виходить на зв'язок.

"Щодо ще одного підозрюваного — Белова, який не з'явився, і щодо якого немає відомостей, що він перетнув кордон з Росією, то на даний момент навіть не порушено прокуратурою такої процедури", - зазначає представниця постраждалих Євгенія Закревська.

Зауважимо, що наступного разу судді спробують розглянути цю справу 2 листопада. 

Нагадаємо, в квітні четверо екс- "беркутівців" Віталій Гончаренко, Артем Войлоков, Олександр Костюк та Владислав Мастега виклали в YouTube відео, в якому дали зрозуміти, що залишили територію України через те, що, за їхніми словами, тут небезпечно перебувати. Вони поскаржилися, що протягом трьох років, після Революції гідності, "відчували кримінальне переслідування", крім того, як стверджують екс- "беркутівці", протягом року їх не допускали до служби і заарештовували.