Новини 21:21

Азаров хоче, щоб ЄС оплатило половину витрат на модернізацію української ГТС

Україна виступає за те, щоб країни Європейського Союзу взяли на себе половину витрат на модернізацію української газотранспортної системи. Про це сказано в повідомленні прес-служби Кабінету Міністрів.

Відповідну заяву у вівторок зробив прем'єр-міністр Микола Азаров у ході зустрічі із французькими бізнесменами. Крім цього, прем'єр зазначив, що в такій участі зацікавлені в першу чергу європейські країни, які одержують газ через українську ГТС.

"Хто більше, ніж ви, зацікавлений у цьому?" - підкреслив Азаров. Він також зазначив, що після такої модернізації ГТС зможе транспортувати 200 млрд куб. м газу, тоді як зараз - тільки 150 млрд куб.м.

Як повідомлялось, раніше Україна висловлювала надію одержати перші кредитні кошти від міжнародних фінансових установ для модернізації ГТС до кінця 2011 року.

У січні комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер заявив, що виділення Євросоюзом коштів на модернізацію української ГТС залежить від гарантій Росії на прокачку газу в Європу.

Нагадаємо, у травні 2010 року прем’єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував створити спільне підприємство газових монополій обох країн – НАК «Нафтогаз України» та «Газпром».

Український уряд у відповідь запропонував створити СП на базі магістральних газопроводів та родовищ «Газпрома» у РФ. Восени «Газпром» запропонував для СП ряд родовищ на Ямалі та в Астрахані. Цей проект сторони обговорюють вже півроку і сподіваються на просунення переговорів навесні.

схожі новини