Новини 2017-10-11 09:30

В ООН розповіли, які країни лідирують за кількістю страт

87% страт припадає на чотири країни

За даними організації «Міжнародна амністія», найбільше число страт в минулому році відбулося в Китаї, Ірані, Саудівській Аравії та Іраку. Про це повідомляє "Центр новин ООН".

«Близько 170 країн заборонили або припинили страти. Минулого місяця дві африканські країни - Гамбія і Мадагаскар - зробили важливі кроки у напрямку остаточного скасування смертної кари. У 2016 році, число страт у всьому світу знизилося на 37% у порівнянні з попереднім роком. Сьогодні 87% страт припадає на чотири країни», сказав Генсек ООН Антоніу Гутерріш.

Він додав, що у відповідності з міжнародними стандартами в області прав людини приведення у виконання смертного вироку має бути "прозорим". За його словами, багато країн порушують свої міжнародні зобов'язання, приховуючи інформацію від родини страченого.

Крім того, генсек ООН звернувся до країн світу з закликом відмовитися від смертних вироків.

Раніше Міністерство закордонних справ США розповсюдило супутникові знімки, на яких зображено будівлю на території тюремного комплексу Саїдная поблизу Дамаска, яке, як вважають американці, влада переробила в крематорій для приховування масових страт.

схожі новини