Новини 2017-10-12 15:24

У ЄС заявили, що Brexit-переговори зайшли в "глухий кут"

Мішель Барньє повідомив, що британський уряд не зміг прояснити свою позицію щодо фінансових зобов'язань перед Євросоюзом.

Голова делегації Європейського союзу в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що переговори з Великою Британією зайшли в "глухий кут". Про це він сказав у четвер, 12 жовтня.

У ЄС вважають, що під час п'ятого етапу переговорів щодо Brexit, британський уряд не зміг прояснити свою позицію щодо фінансових зобов'язань перед Євросоюзом.

"У цьому питанні ми зайшли в глухий кут, який викликає занепокоєння у тисяч учасників проектів у Європі, а також у платників податків", - заявив представник Єврокомісії.

Барньє нагадав, що минулого місяця прем'єр-міністер Великої Британії Тереза Мей пообіцяла, що поважатиме фінансові зобов'язання, які країна має перед ЄС.

Однак, за його словами, на цьому тижні Британія заявила, що вона все ще не готова чітко визначити, якими є її зобов'язання.

Крім того, він додав, що наступного тижня не зможе порекомендувати Раді ЄС розпочати переговори з Лондоном стосовно майбутніх відносин між ЄС та Великою Британією після виходу країни з союзу.

Водночас, головний переговорник щодо Brexit від Лондона Девід Девіс закликав європейських лідерів ухвалити під час саміту наступного тижня рішення про початок переговорів з Великою Британією щодо майбутньої торговельної угоди з нею. За його словами, лідери ЄС повинні на саміті "визнати прогрес", якого досягнено під час Brexit-переговорів.

За інформацією, під час саміту ЄС, який відбудеться 19-20 жовтня, лідери держав Євросоюзу мають намір розглянути питання, чи достатній прогрес був здійснений у переговорах з Лондоном, щоб розпочати діалог щодо майбутніх відносин між ЄС і Великобританією після її виходу зі складу спільноти, включаючи переговори щодо укладення угоди про двосторонню торгівлю. 

Нагадаємо, 31 серпня глава делегації ЄС Мішель Барньє повідомив, що прориву в переговорах про вихід Великої Британії з Європейського Союзу не відбулося. Брюссель і Лондон знову не змогли досягти прогресу за результатами вже третього раунду переговорів з основних тем Brexit.

На початку жовтня Європарламент ухвалив критичну резолюцію щодо переговорів про Brexit. Так, резолюція визначає позицію Європарламенту для жовтневого саміту ЄС-27 у Брюсселі, коли лідери країн оцінять прогрес у переговорах щодо Brexit

схожі новини