Новини 2017-10-17 11:44

У ГПУ розповіли, хто нині володіє вертолітним майданчиком Януковича

Зараз цей об'єкт в управлінні державним підприємством.

Вертолітний майданчик екс-президента України Віктора Януковича, який раніше захопили представники правих політичних сил, за рішенням суду перебуває на зберіганні Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів». Про це повідомила прес-секретар генпрокурора України Юрія Луценка Лариса Сарган у Facebook у вівторок, 17 жовтня.

"До уваги тих, хто захопив вертолітний майданчик на Парковій. Цей об'єкт – в управлінні державним підприємством. Генеральна прокуратура України за нього довго боролася у судах", - йдеться у повідомленні.

Сарган нагадала, що 3 серпня Апеляційним судом міста Києва прийнято рішення про накладення арешту та заборону користуватися, розпоряджатися та відчужувати земельні ділянки площею понад 2 га. та розташованих на цих ділянках понад 5 об’єктів нерухомого майна, які знаходяться за адресою: м. Київ, Паркова дорога, власником яких є ТОВ «Амадеус Ко».

"Відповідно до ст. 100 КПК України, судом визначено порядок зберігання вказаного майна шляхом передачі його для організації охорони, відповідального зберігання, проведення поточних ремонтів, обслуговування, підтримання вказаного майна у належному стані та оперативного управління – Державному підприємству "Фінансування інфраструктурних проектів", - додала вона.

Нагадаємо, вертолітний майданчик почали зводити у жовтні 2010 року. Земельна ділянка, на якій проводились роботи з будівництва, розташована у Центральному історичному ареалі міста, в межах охоронної зони об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту та на території пам'ятки історії та ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин Дніпра».

Улітку 2015 року в Генпрокуратурі заявили, що забудовник не отримував дозволу на виконання будівельних робіт у органів охорони культурної спадщини, а численні перевірки встановили протиправність будівництва.