Новини 2017-10-25 14:55

Засуджених в окупованому Криму Умерова і Чийгоза видали Туреччині

Про це повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Засуджених в окупованому Криму представників Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова видали турецькій стороні. Про це повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, пише Українська правда.

За його словами, Чийгоза і Умерова спершу привезли в Сімферополь, потім літак забрав їх  в Анапу, а близько години тому літак з представниками Меджлісу кримськотатарського народу відправився в Анкару.

Джемілєв додав, що цей обмін став можливим завдяки домовленостям, досягнутим під час візиту президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана в Україну.

Адвокат Ніколай Полозов додав, що вони звільнені від кримінального переслідування.

"Ще два заручника, два українських політв'язнів здобули свободу. Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров - безстрашні герої кримськотатарського народу. Сьогодні вони звільнені від кримінального переслідування. Це закономірний результат титанічних зусиль, успішно проведеної юридичної, політичної та дипломатичної роботи", - написав Полозов у Facebook.

Нагадаємо, 11 вересня підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму засудив до 8 років ув'язнення в колонії заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, який звинувачується в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року в Сімферополі.

27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд  виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова. Умерову призначено покарання у вигляді двох років колонії-поселення. Також Ільмі Умерову заборонено два роки займатися публічною діяльністю й виступати в ЗМІ.

схожі новини