Новини 16:07

У США "заморозили" питання щодо озброєння України - WP

Після кількох місяців перемовин адміністрація Трампа повернулася до політики Обами "відмовляти Києву у тому, чого він потребує, аби відбити агресію РФ".

У США призупинили обговорення питання щодо озброєння України. Про це пише оглядач Washington Post Джош Рогін.

За його словами, після кількох місяців перемовин та консультацій адміністрація Дональда Трампа вирішила повернутись до політики Барака Обами "відмовляти Києву у тому, чого він потребує, щоб відбити агресію РФ", що посилює сумніви щодо готовності американського президента виступити проти Владіміра Путіна.

"В адміністрації Обами були занепокоєні тим, що збільшення військової допомоги для України загальмує дипломатичний прогрес та може загострити кризу, спричинену паном Путіним", - пише The Washington Post.

На думку автора, окрім "підкріплення своїх сил" у східній Україні, Москва "спрямовує зусилля на розповсюдження дипломатичної та суспільної пропаганди" як в Україні, так і за її межами.

При цьому він зазначає, що Кремль прагне розмістити на українській території миротворців, щоб у такий спосіб "зміцнити позиції повстанців, яких підтримує Росія".

У свою чергу в адміністрації Трампа віддають перевагу відновленню Мінського процесу, який передбачає дотримання режиму припинення вогню та виведення важкого озброєння з України, але жодне з цих положень "Путін не виконує".

"Зараз Трамп має вирішити, чи допомагатиме він Україні відбити російську агресію або ж дозолить пану Путіну створити черговий "заморожений конфлікт", доки США стоятимуть осторонь", - наголошує оглядач видання.

Раніше спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати Америки "активно розглядають" можливість постачання летальної оборонної зброї Україні.

схожі новини