Новини 14:57

Табачник запевняє, що студенти не вчитимуться по суботах через Євро-2012

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник запевнив, що у наступному навчальному році студенти не будуть вчитися по суботах. Про це він заявив на брифінгу в четвер у Києві.

"Студенти не будуть вчитися по суботах у 2011-2012 навчальному році, щоб раніше звільнити місця в гуртожитках у зв'язку з проведенням Євро-2012", - пообіцяв міністр.

"Можу вам сказати, що фахівці зараз працюють. Якихось підстав для тривоги немає. Студенти не будуть вчитися по суботах", - запевнив він. При цьому Табачник повідомив, що буде розроблений інший календарний план на 2011-2012 навчальний рік.

За його словами, питання навчального процесу є проблемою не лише університетів, які повинні закінчити навчання раніше, але це пов'язано також і з зовнішнім незалежним оцінюванням, а також завершенням навчання у середніх загальноосвітніх школах.

Табачник припустив, що можливе збільшення кількості занять на день у вузах. "Ми зробимо їм (вузам – Ред.) тільки рекомендації, а далі кожен університет зробить все самостійно ... Навчальний рік кожен спланує, виходячи з рекомендацій, але без будь-яких революцій і державних потрясінь", - підкреслив він.

За словами міністра, у зв'язку з проведенням "Євро-2012" "заощадити" необхідно не дуже велику кількість часу.

Табачник зазначив, що в чотирьох містах, які прийматимуть чемпіонат з футболу (Київ, Львів, Харків, Донецьк) необхідно раніше закінчити навчальний рік, оскільки гуртожитки вузів стануть місцями розміщення уболівальників Євро-2012.

Днями віце-прем’єр міністр – міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що у 2012 році у зв’язку із проведенням в Україні Чемпіонату Європи з футболу навчальний процес у школах та вищих навчальних закладах завершиться раніше, а вступні іспити до вишів розпочнуться пізніше. При цьому з питання щодо навчання по суботах він порадив звернутися до міністра освіти Дмитра Табачника.

Наприкінці березня уряд підвищив плату за проживання в гуртожитках для студентів майже утричі.