Новини 23:23

Єльченко назвав нові вимоги до РФ в проекті резолюції ООН щодо прав людини в Криму

Постпред України в ООН наголосив, що резолюція підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройних конфлікт.

Проект оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна" містить низку нових вимог до Росії. Про це розповів постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"Порівняно з Резолюцією про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна), затвердженою Генасамблеєю ООН в грудні минулого року, у новому документі міститься низка нових вимог до Російської Федерації, націлених на забезпечення виконання нею міжнародних зобов'язань в контексті просування процесу деокупації українського півострова", - зауважив глава української місії.

Читайте також: Україна в Радбезі ООН розповіла про вербування бойовиками підлітків на Донбасі

  • По-перше, за його словами, резолюція підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройних конфлікт. Це положення є "особливо важливим в контексті нівелювання аргументів Росії про те, що в нашій державі має місце конфлікт внутрішнього характеру".
  • По-друге, документ "засуджує ретроактивне застосування Росією власних законів на окупованій території", а також примусове переведення громадян України в російське громадянство. У проекті також визнається відсутність в Росії юрисдикції на півострові, що "робить її рішення та закони в Криму нікчемними".
  • По-третє, в резолюції міститься вимога до Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові. "Документ, крім того, закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами, а також дотримуватись законів України, зокрема у питаннях власності", - зауважив дипломат.

Крім того, як додав Єльченко, "і тут ми говоримо про механізми моніторингу за ситуацією з правами людини, в резолюції засуджується відсутність доступу до Криму для Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ ООН), незважаючи на відповідний мандат Місії".

При цьому, в документі висловлюється ініціатива підготувати другий тематичний звіт щодо Криму до кінця 72 сесії ГА ООН (вересень 2018 р.), а також інформувати 37 сесію РПЛ ООН щодо ситуації з правами людини в Криму (березень 2018 р.).

"Відзначаються також позитивні рішення України з метою спрощення процедур для безперешкодного доступу до Криму журналістів та правозахисників, підтримка Україною ЗМІ та НУО, які були змушені тимчасово залишити українську територію", - повідомив глава Місії.

За його словами, документ містить прохання до Генсека ООН координувати дії структур ООН з метою імплементації положень цієї резолюції.

"Якщо ми й наші партнери будемо наполегливими, рано чи пізно Росія буде змушена під міжнародним тиском всі ці вимоги виконати. Ця робота наближає деокупацію Криму, що є нашою головною метою", - підсумував Єльченко.

Нагадаємо, у вівторок, 31 жовтня, українська делегація внесла до Третього комітету Генеральної асамблеї ООН проект оновленої резолюції про права людини в окупованому Криму.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...