Новини 22:22

Порошенко і Тіллерсон обговорили розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі

Сторони також приділили особливу увагу питанню звільнення заручників, які незаконно утримуються на окупованій території і в російських тюрмах.

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Рексом Тіллерсоном. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, сторони висловили задоволення станом виконання домовленостей, досягнутих між президентами України та США під час їх зустрічі у Нью-Йорку. Крім того, Порошенко подякував за підтримку України під час триваючої російської агресії.

Читайте також: Введення миротворців ООН дозволяє розраховувати на вихід військ РФ з Донбасу - Волкер

«Співрозмовники скоординували подальші кроки задля розгортання міжнародної місії ООН на окупованій частині Донбасу, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. Глава держави відзначив важливість санкцій проти Росії та лідерські підходи США у цьому, наголосивши, що лише у такий спосіб можна примусити агресора повернутися у русло міжнародного права, поваги до суверенітету і територіальної цілісності держав», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Порошенко і Тіллерсон приділили особливу увагу питанню звільнення заручників, які незаконно утримуються на окупованій території і в російських тюрмах. Співрозмовники також відзначили важливість посилення стратегічного партнерства між Україною та США.

Окремо під час переговорів обговорювалося питання прогресу України на шляху реформ. Зокрема, було відзначено важливість медичної, освітньої, пенсійної реформ та антикорупційної.

У прес-службі зазначили, що Тіллерсон поінформував Порошенка про призначення Веса Мітчелла помічником Державного секретаря США з питань Європи та Євразії і його плани у листопаді відвідати Україну для зустрічей з українською владою.

Нагадаємо, 20 вересня президент України Петро Порошенко виступив на засіданні Ради безпеки ООН, де закликав організацію якнайшвидше ввести на Донбас миротворчу місію. Крім того, він заявив, що мандат миротворчої місії ООН повинен поширюватися на всю окуповану територію Донбасу включно з українсько-російським кордоном, а серед миротворців не може бути представників країни-агресора.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...