Новини 2017-11-05 11:50

У Саудівській Аравії 11 принців та десятки чиновників заарештували за корупцію

Арешти відбулись уже через кілька годин після створення відповідного Комітету з боротьби з корупцією.

У Саудівській Аравії заарештували щонайменше 10 принців, чотирьох міністрів і десятки колишніх міністрів у рамках антикорупційної кампанії. Про це повідомляє The New York Times.

Серед арештованих також відомий мільярдер-інвестор, принц Ал-Валід бін Талал.

За даними АР, крім принців затримано 38 колишніх міністрів, їх заступників і бізнесменів, всім їм пред'явлено звинувачення у корупції, приписках та відмиванні коштів.

Зазначається, що арешти, очевидно, є останнім кроком до консолідації влади наслідного принца Мохаммеда бін Салмана - сина і головного радника короля Салмана.

Так, Салман ухвалив створити новий комітет з боротьбі з корупцією, очолюваний наслідним принцом, лише за кілька годин до того, як було ухвалено рішення про арешти.

При цьому антикорупційний комітет має право розслідувати, заарештовувати, забороняти поїздки або заморожувати активи тих, кого він вважає корумпованими.

За даними ЗМІ, арешт Ал-Валіда бін Талала, який раніше обіймав посаду міністра фінансів, матиме міжнародний резонанс через його вплив: він контролює інвестиційну компанію Kingdom Holding і є одним з найбагатших людей у світі, володіє великими пакетами акцій News Corp, Citigroup, Twitter і багатьох інших відомих компаній.

Як повідомлялось, у Демократичній партії США звинуватили екс-кандидатку в президенти країни на виборах 2016 року Гілларі Клінтону у внутрішній корупції в партії.