Новини 08:05

У МЗС повідомили, скільки країн-членів ООН приєдналися до резолюції щодо Криму

Кислиця зазначив, що в Нью-Йорку очікуються приїзд лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, а також Ахтема Чийгоза й Рустема Умерова.

В Організації Об'єднаних Націй до проекту оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна" долучилися 40 країн. Про це повідомив заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, пише Укрінформ.

"Станом на зараз ми маємо чотири десятки країн, які долучились до кола співавторів резолюції, внесеної на виконання ініціативи Президента України Петра Порошенка, про що він заявив під час загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН у вересні", - сказав він.

Очікується, що за документ голосуватимуть у вівторок, 14 листопада, у Третьому комітеті Генасамблеї ООН.

За словами Кислиці, зараз українська команда активно працює над просуванням документа серед країн-членів міжнародної організації.

"Проводяться численні двосторонні зустрічі з нашими партнерами й не тільки для того, щоб отримати максимальну підтримку під час голосування", - зазначив він.

Представник українського зовнішньополітичного відомства додав, що мова документа є "доволі потужною й жорсткою з чіткими однозначними формулюваннями, а його метою є захист прав і свобод громадян на українському півострові".

Крім того, за його словами, в Нью-Йорку очікуються приїзд лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, а також Ахтема Чийгоза й Рустема Умерова.

"Вони також долучаться до процесу просування резолюції в ООН", - зауважив український дипломат.

Нагадаємо, 31 жовтня, українська делегація внесла до Третього комітету Генеральної асамблеї ООН проект оновленої резолюції про права людини в окупованому Криму.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...