Новини 17:43

Справа голови НАЗК. Transparency International закликала відсторонити Корчак на час розслідування

В організації заявили, що очільниця агентства може впливати на свідків у процесі розслідування.

Transparency International Україна закликала відсторонити від посади голову Національного агентства з питань запобігання корупції Наталю Корчак на час розслідування щодо зловживання службовим становищем. Про це йдеться в офіційній заяві ТІ Україна.

«Зважаючи, що перебування голови НАЗК на посаді дає можливість її впливу на працівників НАЗК, свідків у процесі розслідування, та процедуру слідчих дій загалом, це рішення виглядає цілком відповідно до міжнародних стандартів неможливості втручання у слідчі дії з боку сторони процесу», - зазначили в організації.

«Ми закликаємо не повторювати помилку серпня 2016 року, коли через непрофесійній та залежність керівництва НАЗК ледь не було зірвано процедуру отримання безвізового режиму між Україною та ЄС. Саме тоді, непрофесійна робота голови НАЗК зірвала запуск системи електронного декларування, але результати службово розслідування з боку КМУ цієї ситуації були засекреченні від громадськості та жодних кадрових рішень не було прийнято», - наголосив виконавчий директор Transparency International Ярослав Юрчишин.

Читайте також: У НАБУ підтвердили розслідування проти посадовців НАЗК

Також наголошується, що повна відповідальність за збереження на посаді голови НАЗК під час розслідування, а відтак і ймовірний зрив слідчих дій, буде лягати на керівництво уряду.

«Як і подальша дискредитація самої ідеї запобігання корупції у разі підтримки Національного агентства з питань запобігання корупції з боку міжнародних донорів до моменту відсторонення дискредитованого керівництва цього органу», - підсумували в заяві.

Як повідомлялося, керівниця Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна звинуватила керівництво Агентства в фальсифікації результатів спеціальних і повних перевірок.

Також нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро України розслідує низку справ, у яких фігурує голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...