Новини 2017-11-24 12:19

СБУ викрила відомого виробника одягу на фінансуванні терористів «ЛНР»

Ділки організували виробництво продукції на тимчасово непідконтрольній українською владою території Луганської області. Виготовлений товар реалізовувався у мережі фірмових магазинів по всій території України.

Працівники Служби безпеки України викрили відомого виробника одягу на фінансуванні терористичної організації "ЛНР", який виготовляв свою продукцію на тимчасово непідконтрольній українською владою території Луганської області і платив терористам «податки». Про це 24 листопада повідомила прес-служба СБУ.

"Ділки організували виробництво продукції на тимчасово непідконтрольній українською владою території Луганської області. Виготовлений товар реалізовувався у мережі фірмових магазинів по всій території України. За інформацією спецслужби, ділки сплачували "податки" до так званих державних органів «ЛНР», гроші використовувалися, зокрема на фінансування незаконних збройних формувань бойовиків", - йдеться в повідомленні.

У рамках справи слідчі СБ України провели низку санкціонованих обшуків в офісах та складських приміщеннях комерсантів у Київській, Харківській, Одеській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій та Полтавській областях. Під час яких правоохоронці виявили документацію та значну кількість готової до реалізації продукції. 

"Аналіз вилучених матеріалів та документів підтверджує факт виробництва продукції саме на виробничих потужностях, розміщених на тимчасово окупованій території Луганщини. Працівники спецслужби встановили, що надалі товар транспортували через неконтрольовану ділянку українського кордону на територію Російської Федерації. Ділки підробляли документи щодо виготовлення продукції нібито на території РФ та інших країн і на їх підставі ввозили товар через митний кордон України для реалізації", - повідомили в СБУ. 

Зараз триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 200, ч. 1, 2, 3 ст. 258-5, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося, раніше в листопаді СБУ викрила на фінансуванні терористів "ДНР" та "ЛНР" голову Всеукраїнської партії "Родина", екс-депутата Верховної Ради та Одеської міськради Ігоря Маркова.