Новини 2017-11-26 16:16

Мей домовилася з ЄС засекретити розмір виплат за Brexit

За словами прем'єр-міністра Великої Британії, Лондон готовий збільшити розмір виплат за вихід з Євросоюзу.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей домовилася з Європейським союзом засекретити остаточний розмір виплат за вихід країни з ЄС, який може перевищити 40 млрд фунтів стерлінгів. Про це повідомляє The Sunday Times.

При цьому Мей запевнила лідерів Євросоюзу в тому, що уряд Британії готовий заплатити більшу суму за Brexit в обмін на погодження умов нової торгової угоди між Лондоном і Брюсселем.

"В угоді про вихід з ЄС не буде цифр", – цитує газета одного з високопоставлених чиновників Євросоюзу.

Наголошуєтсья, що сторони засекретять конкретні британські зобов'язання перед ЄС і не будуть їх викладати у письмовій формі, щоб уникнути політичного шуму.

Нагадаємо, 20 листопада голова Європейського парламенту Антоніо Таяні заявив, що Британія має сплатити за вихід зі складу Європейського союзу (Brexit) 60 млрд євро.

Як повідомлялося, Євросоюз висунув Великій Британії ультиматум для переходу до другої фази переговорів щодо Brexit. Так, країна повинна протягом двох тижнів оголосити свою позицію щодо деяких питань у переговорах по Brexit, якщо Лондон хоче розблокувати черговий етап переговорів у грудні.

Раніше, уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом.