Новини 2017-11-30 13:30

У Данії ухвалили закон, який може завадити будівництву "Північного потоку-2"

Раніше данський парламент не мав підстав накласти заборону на прокладання трубопроводів в територіальних водах Данії.

Парламент Данії ухвалив закон, що дозволить заборонити прокладання РФ  газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни. Про це повідомляє Reuters.

Наголошується, що закон дозволяє уряду заборонити будівництво газопроводу на основі безпеки та зовнішньополітичних інтересів.

У свою чергу, раніше питання екологічної загрози не мало підстав накласти заборону на прокладання трубопроводів  в територіальних водах Данії.

Нагадаємо, 9 листопада головний фінансовий директор зареєстрованої в Швейцарії "Nord Stream 2 AG" Пол Коркоран на конференції в Мілані заявив, що парламент Данії планує ухвалити законопроект, який дозволить перемістити маршрут будівництва газопроводу "Північний потік-2" за межі території держави.

Зазначимо, 2 вересня уряд Данії підготував і направив на обговорення законопроект, який зможе заборонити будівництво газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни. Так, в уряді пропонують внести зміни до закону про континентальний шельф, який передбачає відмову на проведення трубопроводів тільки у випадку екологічної загрози.

Як повідомлялося, у Європейському парламенті закликали зупинити російський проект з будівництва газопроводу "Північний потік-2".