Новини 17:48

Втручання у вибори США. Екс-раднику Трампа висунули офіційні звинувачення

Флінн став першим офіційним екс-представником адміністрації президента Трампа, якому були висунуті звинувачення.

У п'ятницю, 1 грудня, колишньому раднику президента США Дональда Трампа з питань нацбезпеки Майклу Флінну висунули офіційні звинувачення через введення в оману слідства щодо контактів з росіянами. Про це повідомляє CNN.

"Спеціальний прокурор Роберт Мюллер звинуватив колишнього радника Трампа з питань національної безпеки Майкла Флінна у "навмисному та свідомому" оголошенні "фальшивих, фіктивних та шахрайських заяв" перед ФБР відносно його розмов з послом Росії", - йдеться в повідомленні.

За інформацією, Флінн став першим офіційним екс-представником адміністрації президента Трампа, якому були висунуті звинувачення, та четвертим обвинуваченим у рамках розслідування спецпрокурора Мюллера щодо можливої змови кампанії Трампа з російським урядом.

Нагадаємо, 14 лютого, радник Трампа з нацбезпеки подав у відставку через скандал, пов'язаний з РФ. Він визнав, що «ненавмисно повідомив обраному віце-президенту та іншим неповну інформацію» про телефонні розмови з російським послом.

​The Washington Post з посиланням на колишніх і чинних американських чиновників повідомляло, що за місяць до інавгурації Дональда Трампа його радник з питань національної безпеки Майкл Флінн у приватному порядку обговорював тему санкцій з послом Росії в США Сєргєєм Кисляком. Стверджується, що у такий спосіб Флінн міг порушити закон, оскільки на той момент він не займав офіційних посад і не мав права порушувати подібні питання з представником дипломатичного корпусу. У зв'язку з цими заявами низка конгресменів від Демократичної партії США закликали до розслідування щодо Флінна.

Згодом, у Сенаті США розпочалися слухання щодо втручання Росії у президентські вибори. Слухання 30 березня є частиною розслідування комітету з розвідки Сенату, одного з кількох, які проводяться у Конгресі США. Розслідування проводить також ФБР.

31 березня Флінн погодився розповісти про контакти з Росією та спроби Москви вплинути на вибори у США в обмін на захист від кримінального переслідування.

схожі новини