Новини 21:18

Флінн погодився дати свідчення проти Трампа – ЗМІ

За інформацією, колишній радник Трампа вирішив співпрацювати з ФБР щодо справи про контакти американського президента з урядом Російської Федерації.

Екс-радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Флінн погодився дати свідчення проти глави Білого дому представникам Федерального бюро розслідувань. Про це в п’ятницю, 1 грудня, повідомляє телеканал АВС з посиланням на джерела.

Так, Флінн вирішив співпрацювати з ФБР щодо справи про контакти американського президента з урядом Російської Федерації.  

Згідно з повідомленням, екс-посадовець заявив про готовність засвідчити, що Трамп доручив йому встановити контакт з російською владою, спочатку, як спосіб спільної роботи в боротьбі з терористичним угрупуванням "Ісламська держава" у Сирії.

Як повідомлялося, 1 грудня колишньому раднику президента США Дональда Трампа з питань нацбезпеки Майклу Флінну висунули офіційні звинувачення через введення в оману слідства щодо контактів з росіянами. 

Нагадаємо, 14 лютого, радник Трампа з нацбезпеки подав у відставку через скандал, пов'язаний з РФ. Він визнав, що «ненавмисно повідомив обраному віце-президенту та іншим неповну інформацію» про телефонні розмови з російським послом.

​The Washington Post з посиланням на колишніх і чинних американських чиновників повідомляло, що за місяць до інавгурації Дональда Трампа його радник з питань національної безпеки Майкл Флінн у приватному порядку обговорював тему санкцій з послом Росії в США Сєргєєм Кисляком. Стверджується, що у такий спосіб Флінн міг порушити закон, оскільки на той момент він не займав офіційних посад і не мав права порушувати подібні питання з представником дипломатичного корпусу. У зв'язку з цими заявами низка конгресменів від Демократичної партії США закликали до розслідування щодо Флінна.

Згодом, у Сенаті США розпочалися слухання щодо втручання Росії у президентські вибори. Слухання 30 березня є частиною розслідування комітету з розвідки Сенату, одного з кількох, які проводяться у Конгресі США. Розслідування проводить також ФБР.

31 березня Флінн погодився розповісти про контакти з Росією та спроби Москви вплинути на вибори у США в обмін на захист від кримінального переслідування.

 

схожі новини