Новини 2011-04-13 15:01

Азаров пропонує українцям не скиглити, а добувати собі харчі лопатою

Прем'єр-міністр Микола Азаров закликає українців братися за лопату і самим вирощувати собі їжу. Про це він заявив на засіданні Кабінету Міністрів у середу.

Прем'єр-міністр зазначив, що як завжди під час посту, перед новим врожаєм ґрунтових овочів, зріс попит на овочеву продукцію.

«Зросли і ціни порівняно з минулим роком. Це боляче б’є по гаманцю наших споживачів. І ця проблема буде доти, доки ми не запровадимо нові технологію вирощування та інфраструктуру зберігання плодоовочевої продукції», - сказав він.

За його словами, оптові гіперринки, що зараз будуються, уже з осені поточного року повністю «закриють» проблему постачання міст-мільйонників.

«Як бути цим городянам до осені? Куди поділися всі наші районні плодоовочеві бази? Де робота споживчої кооперації? Чому підзабуті традиційні українські цінності: не треба скиглити, треба брати лопату і годувати свою сім’ю?», - звернувся до присутніх Азаров.

Азаров наказав «уже зараз виділити людям ділянки під городи і організувати транспортне сполучення до місцевих інвестиційних проектів».

Прем’єр поставив завдання главам місцевих адміністрацій: до осені вирішити ці питання в кожному районі, без виключення. 

Нагадаємо, президент Віктор Янукович у лютому прогнозував, що в п’яти містах України протягом 2011 року будуть відкриті оптові ринки сільськогосподарської продукції.

Як повідомлялось, у жовтні 2010 року Кабінет Міністрів виділив Мінагрополітики 50 млн гривень для надання державної фінансової підтримки створенню оптових ринків сільгосппродукції.