Новини 2011-04-14 10:04

Тимошенко загрожує 10 років тюрми за «газові контракти»

Екс-прем’єр-міністру, лідеру партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко загрожує від 7 до 10 років за новою кримінальною справою щодо зловживання владою під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.

У постанові про порушення нової кримінальної справи, яку Генпрокуратура вручила Тимошенко, йдеться про те, що 19 січня 2009 року Тимошенко, «перевищуючи надану їй владу і службові повноваження, особисто прийняла і затвердила своїм підписом і печаткою Кабінету міністрів письмову директиву НАК«Нафтогаз Україна», «Газпром»на переговори з ВАТ про купівлю-продаж природного газу в 2009-2019 роках».

При цьому в документі підкреслюється, що екс-прем'єр «знала, що директиви Кабінету міністрів приймаються виключно колегіальним рішенням більшості складу уряду», що, як відомо, зроблено не було.

«Ціна закупівлі газу зросла, що збільшило витрати на його транзит і призвело до матеріальних збитків державним інтересам в особливо великих розмірах на суму $194,6 млн (1515 млрд грн), що спричинило тяжкі наслідки», - йдеться в постанові Генпрокуратури.

«Підставою для порушення справи є достатні докази, що вказують на наявність у діях колишнього прем'єр-міністра Тимошенко Ю. В. ознак злочину, передбаченого ч 3. ст. 365 Кримінального кодексу (карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років – ред..)», - резюмує старший слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури Олександр Нечвоглод.

Нагадаємо, про порушення третьої кримінальної справи щодо Тимошенко стало відомо 11 квітня.

Перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін під час своєї прес-конференції повідомив, що справу порушено за фактом перевищення екс-прем'єром влади і службових повноважень під час укладання газових угод з Росією в 2009 році.

21 лютого Генпрокуратура завершила слідство ще у двох кримінальних справах (про нецільове використання коштів, отриманих України відповідно до Кіотського протоколу, і про незаконну закупівлю машин швидкої допомоги) і об'єднала їх в одну.

схожі новини