Новини 2011-04-14 15:33

Топ-5 ворогів преси у партії влади

Серед членів Партії регіонів дедалі більше трапляється людей, здатних публічно демонструвати свою зневагу до журналістів

Так, голова Національної спілки журналістів Ігор Лубченко 12 квітня закликав колег оголосити бойкот народному депутату від Партії регіонів Яну Табачнику, який обізвав журналістів «холуями». За його словами, у своїй передачі «Честь имею пригласить» 9 квітня на телеканалі КРТ Табачник заявив, що журналісти - «це холуї, що обслуговують своїх хазяїв. Я це прекрасно знаю. 85% журналістів у цій країні займаються цим». Водночас Лубченко обурився: «у нього що - є на руках рішення судів, якими іменем України це доведено? Переконаний, що немає».

У цій же програмі взяла участь і радник президента Ганна Герман, яка багато років працювала у реальній журналістиці.

Натомість вона запевнила, що нині ЗМІ працюють «як хочуть» і тому «починають спекулювати на свободі слова». Також вона зажадала, аби журналісти пройшли люстрацію і задекларували свої видатки.

«Я жила у Варшаві, коли Польща проходила той самий шлях. І були такі самі речі із свободою слова і журналістами. Яким шляхом пішла Польща? Польща теж ввела декларацію на видатки не тільки для політиків, що треба зробити в Україні, а й для журналістів. І тоді було видно, чому журналіст, який їздить на дуже дорогій машині, не повинен декларувати і пояснювати, звідки вона в нього, а політик – має?», - сказала тоді Герман.

Водночас, журналісти польських ЗМІ заявляють, що не заповнюють так звані «майнові» декларації, як і політики. 

Як відомо, у лютому Ганна Герман телефонувала до головного редактора Олександра Іванова інтернет-видання «Фраза» з погрозами судом через анекдот за її участю, яким розпочалася щотижнева сатирична рубрика.

Інший депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко наприкінці лютого телефонувала до голови правління телеканалу СТБ Володимира Бородянського з проханням зняти з ефіру сюжет про обставини підготовки телепроекту «Розмова з країною» Віктора Януковича. Вона звинуватила журналістів цього телеканалу  у грубій підтасовці подій. Пізніше як депутат, такі і керівник інформаційної служби телеканалу СТБ Олексій Мустафін заперечували цю інформацію.

Як відомо, у грудні журналісти основних телеканалів та інформаційних агентств ухвалили рішення не записувати коментарі Михайла Чечетова у зв’язку з тим, що коментуючи бійку у Верховній Раді він відверто брехав пресі. Зокрема, він доводив, що 15 грудня під час розблокування трибуни  Верховної Ради  бійки не було і «бютівці самі билися головою», у той час як Партія регіонів «толерантно забезпечувала роботу Верховної Ради». БЮТ блокував трибуну, аби не допустити прийняття «регіоналами» бюджету на 2011 рік.

Нагадаємо, 12 липня 2006 року, група людей з Партії регіонів, серед яких був Олег Калашніков, завадила роботі знімальної групи СТБ під стінами Верховної Ради України. Вони силоміць відібрали касету у знімальної групи СТБ, журналістів було побито. Тоді Ганна Герман засудила дії колеги і за її ініціативою Калашнікова було виключено з фракції.

схожі новини