Новини 11:04

Парламент Британії проголосував за закон щодо Brexit

Відповідний документ був схвалений 324 голосами парламентарів, 295 — проголосували "проти".

Нижня палата британського парламенту підтримала урядовий законопроект про вихід Великої Британії з Євросоюзу. Про це 17 січня пише Reuters.

 

Відповідний документ був схвалений 324 голосами парламентарів, 295 — проголосували "проти". Так, законопроект скасовує закон 1972 року, який зробив Британію членом ЄС, та переводить закони Євросоюзу в британські.

 

"Цей законопроект має важливе значення для підготовки країни до історичної віхи — виходу з Європейського Союзу", — заявив міністр з питань Brexit Девід Девіс.

 

Водночас лідер лейбористів Джеремі Корбін дав вказівку своїм депутатам голосувати проти прийняття законопроекту. Оскільки, за його словами, уряд не виконав встановлених партією умов, зокрема, гарантій по низці питань, у тому числі щодо прав працівників та споживачів.

 

Наголошується, що закон тепер має схвалити Верхня палата (яка значною мірою виступає за збереження членства в ЄС та може активізувати зусилля для проведення ще одного референдуму), де партія прем'єр-міністра країни Терези Мей не має більшості.

 

Нагадаємо, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. При цьому прем'єр-міністр Британії Тереза Мей домовилася з ЄС засекретити остаточний розмір виплат за вихід країни з ЄС, але згодом, вона повідомила, що країна заплатить за вихід з Євросоюзу від 40 до 44 млрд. євро. 

 

Уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...