Новини 16:26

У Human Rights Watch наголосили на серйозних проблемах з правами людини на Донбасі та в Криму

Директор і дослідник організації в Україні зазначила, що військові дії на сході України надалі загрожують цивільному населенню та інфраструктурі.

Міжнародна організація Human Rights Watch заявила про значні порушення прав людини на сході України, в Криму, а також відзначає погіршення ситуації зі свободою слова і ЗМІ в Україні в минулому році. Про це заявила 18 січня директор і дослідник організації в Україні Таня Купер, презентуючи "Всесвітню доповідь Human Rights Watch - 2018" у Києві.

 

"За винятком ситуації на сході країни, найголовнішим негативним трендом у 2017 році в Україні було погіршення рівня свободи вираження думок, асоціацій і свободи ЗМІ. Уряд України, посилаючись на необхідність протистояти російській агресії на Донбасі, а також антиукраїнській пропаганді, вдався до кількох кроків із обмеження цих свобод", - зауважила вона.

 

Стосовно ж ситуації в Криму, то, як розповіла вона, в минулому році представники Human Rights Watch двічі відвідали Крим для констатації, що ситуація погіршується. В першу чергу, за словами Купер, це стосується представників кримськотатарського народу.

 

Також Купер зазначила, що військові дії на сході країни надалі загрожують цивільному населенню та інфраструктурі, а міжнародні організації продовжують реєструвати втрати серед цивільного населення. 

 

Серед позитивних кроків, зроблених українською владою в цьому контексті, керівник Human Rights Watch в Україні назвала спрощення переходу лінії зіткнення для цивільних осіб.

 

"Але загалом у минулому році становище людей залишалося складним через відсутність у пунктах пропуску, особливо на непідконтрольній українській владі території, санітарно-гігієнічних умов, іншої інфраструктури, військових зіткнень", - сказала вона.

 

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року в Human Rights Watch завили, що в окупованому Криму влада РФ посилила переслідування кримських татар з очевидною метою повністю придушити інакомислення на півострові. 

схожі новини