Новини 08:59

Human Rights Watch розкритикувала ситуацію із дотриманням прав людини в Україні

Правозахисники наголосили, що українські органи влади застосовують у своїй роботі "глибоко недемократичні методи" та "пропонують нові закони, які підривають основні свободи українців".

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch повідомила, що в 2017 році українська влада відійшла від важливих зобов'язань у сфері прав людини. Про це йдеться у щорічному звіті організації щодо дотримання прав людини у світі (World Report 2018), який був оприлюднений 18 січня.

 

У HRW наголосили, що пріоритетними питаннями для Києва та його міжнародних партнерів у 2018 році мають бути притягнення до відповідальності осіб, які викрадають людей та застосовують до них тортури, здійснюють напади на журналістів і представників антикорупційних та правозахисних громадських організацій.

 

"Минулого року Київ ставився до своїх зобов'язань щодо дотримання прав людини так, ніби вони є факультативними", – заявила представниця HRW Таня Купер.

 

За її словами, українські органи влади застосовують у своїй роботі "глибоко недемократичні методи" та "пропонують нові закони, які підривають основні свободи українців".

 

За даними організації, протягом останніх тижнів український уряд "вдався до кількох кроків, спрямованих на обмеження свободи вираження, свободи слова та свободи об'єднань, обґрунтувавши це потребою боротьби проти російської військової агресії на сході України та проти антиукраїнської пропаганди". HRW також відзначили, що в березні минулого року в Україні було ухвалене законодавство, яким було запроваджено кримінальну відповідальність для активістів, які борються проти корупції в Україні, у випадку, якщо вони не подаватимуть електронні декларації про доходи. Крім того, у липні президент України Петро Порошенко запропонував законопроект, яким пропонується запровадити обтяжливі, зокрема й фінансово, вимоги щодо публічної онлайн-звітності для усіх неприбуткових організацій.

 

Також правозахисники вказують, що протягом 2017 року "усі сторони військового конфлікту на сході України піддавали загрозі безпеку цивільних мешканців та цивільної інфраструктури, оскільки вони продовжували бойові дії".

 

HRW нагадали, що представники української влади та Служби безпеки України не визнали існування практики позасудового ув'язнення осіб, які обвинувачуються в антиукраїнській діяльності, а жодна посадова особа, відповідальна за ці дії та за застосування тортур до затриманих, не була покарана.

 

Нагадаємо, міжнародна організація Human Rights Watch напередодні заявила про значні порушення прав людини на сході України та в Криму.

схожі новини