Новини 2018-01-20 20:22

У Румунії відновилися антиурядові протести

Учасники акцій тримають в руках плакати з написами "Скажемо "Ні!" корупції", "Ми хочемо жити в країні правосуддя, а не корупціонерів", "Геть злодіїв і корупціонерів!".

Попри снігопади у суботу, 20 січня, ввечері в Бухаресті почалася багатотисячна акція "Марш надії": маніфестанти протестують проти внесених парламентом змін до кримінального законодавства та системи правосуддя.

 

"Ми пройшли дуже довгий шлях до Бухареста. Прибули з міста Клуж, щоб сказати "Ні корупції". Влада повинні усвідомити, що владою є ми, представники народу, а не політичні партії", - заявив один із учасників акції.

 

Аналогічні маніфестації проходять не тільки у великих містах Румунії, а й у багатьох європейських країнах, де представники румунської діаспори протестують перед будівлями дипломатичних представництв Румунії.

 

 

Читайте також: Президент Румунії затвердив кандидатуру нового прем'єр-міністра

 

Учасники акцій тримають в руках плакати з написами "Скажемо "Ні!" корупції", "Ми хочемо жити в країні правосуддя, а не корупціонерів", "Геть злодіїв і корупціонерів!".

 

Акція була організована низкою громадських організацій за допомогою соціальних мереж.

 

Як повідомлялося раніше, представники парламентської більшості Соціал-демократичної партії затвердили низку законодавчих поправок, які суттєво обмежують права президента при призначенні прокурорів і керівника Антикорупційного управління, а також пом'якшують покарання для чиновників-корупціонерів. Своє занепокоєння висловили у зв'язку з цим як представники ЄС, так і США та Канади.

 

Як відомо, в Румунії триває урядова криза. Прем’єр Міхай Тудосе пішов у відставку після втрати довіри Соціал-демократичної партії. Тимчасовим виконуючим обов’язки прем’єра призначено міністра оборони Міхая Фітора.

 

Раніше в середині 2017 року посаду глави уряду змушений був залишити екс-прем'єр Сорін Гриндяну. Мотивом відставки тоді послужив скандал навколо урядової постанови про пом'якшення кримінального переслідування стосовно чиновників-корупціонерів.

схожі новини