Новини 23:49

Держзрада Януковича. Слідство отримало від ООН копію листа Путіну про введення військ в Україну

Документ долучили до матеріалів кримінального провадження.

Слідчі отримали офіційним шляхом від секретаріату ООН фотокопію листа екс-президента Віктора Януковича на адресу президента Росії Владіміра Путіна від 1 березня 2014 року з проханням використовувати Збройні сили РФ на території України. Про це заявив прокурор головної військової прокуратури України Руслан Кравченко.

 

"Слідчі під час службового відрядження у Нью-Йорк через представництво України в ООН шляхом запиту отримали від секретаріату ООН супровідним листом з гербовою печаткою фотокопії звернення Чуркіна (тодішній постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін - ред.) про визнання офіційним документом листа Януковича президенту РФ, а також фотокопію самого листа Януковича Путіну. І цей документ долучений до матеріалів кримінального провадження", - сказав він журналістам після завершення засідання Оболонського районного суду Києва в середу, 24 січня.

 

Кравченко зазначив, що сторона звинувачення отримала загалом чотири листи від Міністерства закордонних справ України про отримані дані фотокопій документів, які колишній постпред РФ в ООН Віктор Чуркін представив 3 березня 2014 року, та які були визнані офіційними документами ООН.

 

"Перша копія, яку ми отримали від МЗС України, текст листа Януковича Путіну, який був відправлений секретаріатом ООН кожному члену Ради безпеки ООН, а також постійному представнику України в ООН", - розповів він.

 

Прокурор зазначив, що колишній постпред України в ООН Юрій Сергєєв тоді направив запит для з'ясування, що саме Чуркін долучив до свого звернення.

 

"І Сергєєв отримав фотокопію звернення Чуркіна про визнання цього листа Януковича офіційним документом ООН", - підкреслив Кравченко.

 

 

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

схожі новини