Новини 12:22

Турчинов заявив, що співпраця зі США з постачання Україні Javelin просувається, але зброї ще немає

Секретар РНБО додав, що "розмов щодо цього більше, ніж конкретних кроків".

Співпраця зі США з надання Збройним силам України протитанкових ракетних комплексів "Javelin" триває, але Україна поки їх не отримала. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

 

"Співпраця просувається, але зброї ще немає. І, на жаль, розмов навколо і щодо цього більше, ніж конкретних кроків", — розповів він.

 

Турчинов зазначив, що повідомить про те, що Україна отримала зброю, тільки після того, як сам її побачить.

 

"Поки що всі "за", всі говорять, всі підтримують, але я ще не бачив жодного Javelin, переданого Україні. Сподіваюся, що це найближчим часом буде. Але я сподівався ще з березня 2014 року", — підкреслив секретар РНБО.

 

Як повідомлялось, представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що США розпочали підготовку до передачі Україні протитанкових ракетних комплексів «Javelin». 

 

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.