Новини 2018-02-07 08:51

Україна піднялася у міжнародному рейтингу бюджетної прозорості

У 2017 році рейтинг України зріс на 14% у порівнянні з оцінкою 2015 року.

Україна у 2017 році піднялась у міжнародному рейтингу бюджетної прозорості та посіла 39 місце зі 115. Про це під час прес-конференції повідомив експерт Центру "Ейдос" Володимир Тарнай, передає Економічна правда.

 

За його словами, у 2017 році рейтинг України зріс на 14% у порівнянні з оцінкою 2015 року, що дало їй змогу піднятися на 18 позицій.

 

"Україна за рівнем прозорості бюджету посіла 39 місце в світі з загальною кількістю нарахованих балів – 54. За рівнем громадської участі у бюджетному процесі – набрала 30 балів, а за рівнем бюджетного контролю – 83", — розповів Тарнай.

 

"У Східній Європі за рівнем бюджетної прозорості ми займаємо положення співставне з Польщею та Словаччиною, які отримали по 59 балів. При цьому ми випереджаємо Угорщину у якої всього 46 балів",  — зауважив експерт.

 

Зазначається, що рейтинг IBP – перший в світі рейтинг бюджетної прозорості, який за єдиною методологією аналізує бюджети 115 країн і складається незалежними експертами раз на 2 роки. Він оцінює рівень бюджетної  прозорості, визначити чи надає центральний уряд своєчасно доступ до восьми ключових бюджетних документів, чи доступні вони онлайн, чи ці документи містять повну інформацію про бюджет. Кожна країна отримує оцінку в балах (з 100 можливих), що й визначає її рейтинг в Індексі бюджетної прозорості.

 

Як повідомлялось, Україна поліпшила свої позиції в рейтингу "Індексу верховенства права", піднявшись на 77 місце. Однак опустилася в рейтингу інноваційних економік світу (Global Innovation Index) з 42-го на 46-е місце. 

схожі новини