Новини 2018-02-19 10:34

У Ізраїлі посольство Польщі невідомі розмалювали свастикою

Водночас Варшава вже звернулася до ізраїльської влади з вимогою з’ясувати обставини інциденту.

У Ізраїлі біля входу в посольство Польщі невідомі 18 лютого намалювали свастики та антипольські написи. Про це повідомляє ізраїльський 9 Канал.

 

 

Зазначається, що на воротах та дошці оголошень диппредставництва вандали намалювали маркером свастики та антипольські вислови, зокрема слово "вбивця".

 

Згідно з повідомленням, поліція Тель-Авіва порушила кримінальне провадження за фактом вандалізму.

 

 

 

Водночас Польща вже звернулася до влади Ізраїлю з вимогою з’ясувати обставини інциденту та вжити відповідні заходи з метою захисту польського диппредставництва.

 

Додамо, що 17 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький під час Мюнхенської конференції з безпеки сказав, що виконавцями Голокосту були також євреї. 

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Згодом у  Міністерстві закордонних справ Ізраїлю висловили сподівання, що протягом розгляду закону "Про Інститут національної пам'яті" Конституційним судом Польщі, до нього будуть внесені поправки.

 

1 лютого прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив відкликати з Польщі посла Анну Азарі через прийнятий польським Сенатом закон про Інститут національної пам’яті. Згодом, 5 лютого Польща скасувала візит міністра освіти Ізраїлю Нафталі Беннетта через скандал навколо запропонованого в польському парламенті законопроекту, що забороняє звинувачувати поляків у злочинах, скоєних під час Голокосту.