Новини 2018-02-20 13:52

МОЗ відсторонило від роботи ректора медичного університету ім. Богомольця

Крім того, відомство також відсторонило директора Центру тестування МОЗ України Ірина Булах.

Міністерство охорони здоров'я України відсторонило від роботи ректора Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (Київ) Катерину Амосову. Про це у вівторок, 20 лютого, повідомляє прес-служба відомства.

 

Як зазначається, відповідне рішення пов'язане з тим, що університет не уклав договір з Центром тестування на проведення ліцензійних іспитів "Крок", таким чином зірвавши проведення обов’язкового ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" для студентів НМУ.

 

У МОЗ заявили, що згідно з графіком 20 лютого 2018 року по всій країні у всіх закладах вищої освіти, які готують лікарів-стоматологів, мав пройти ліцензійний інтегрований іспит "Крок 1. Стоматологія". Однак через відсутність договору студенти третього курсу стоматологічного факультету НМУ були "позбавлені можливості здати іспит".

 

Так, студенти зазначеного ВНЗ стали "єдиними серед усіх своїх колег з 13 вузів, для яких сьогодні не відбувся ліцензійний іспит".

 

Як повідомляється, відомство зверталося до керівництва університету щодо забезпечення проведення відповідного іспиту 2 лютого 2018 року, однак станом на 20 лютого керівництво ВНЗ не розпочало переговорну процедуру та не уклало договір.

 

"Для вирішення ситуації МОЗ України доручило Центру тестування прийняти всі необхідні заходи і призначити для студентів-стоматологів НМУ іншу дату складання ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" протягом поточного навчального року. Це дозволить студентам НМУ, які успішно здадуть цей ліцензійний іспит, бути переведеними на наступний курс навчання", – йдеться в заяві.

 

Водночас у МОЗ додали, що планують створити комісію для всебічного розгляду ситуації, а на час діяльності комісії від виконання обов'язків також відсторонили директора Центру тестування МОЗ України Ірина Булах. 

 

Нагадаємо, 24 лютого 2014 року ректора Національного медичного університету ім. О. Богомольця Віталія Москаленка відсторонили від посади. Раніше близько двох тис. студентів Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця проводили мітинг біля Міністерства охорони здоров'я з вимогою відправити у відставку Москаленка. На думку студентів, Москаленко - корупціонер.