Новини 2018-02-21 09:16

Матіос назвав кількість бойовиків на Донбасі

За словами військового прокурора, контингент безпосередньо військових РФ у різні періоди коливався від трьох до 16 тисяч.

Військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей зараз перебуває близько 40 тисяч озброєних осіб. Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів.

 

"Вона (кількість озброєних людей – Ред.) коливається в ті чи інші періоди, етапи ескалації або затихання, але сумарно – до 40 тис. озброєних людей, які мають відповідне навчання за рахунок офіцерів Російської Федерації. Контингент безпосередньо росіян у різні періоди коливався від 3 тисяч військових РФ до 16 тисяч", – заявив Матіос.

 

За його словами, на території ОРДіЛО російськими військовими сформовано два армійські корпуси – "Перший армійський корпус народного ополчення ДНР" зі "штабом" у Донецьку та "Армійський корпус народної міліції" зі "штабом" у Луганську.

 

"Проти нас воює відформатована, добре екіпірована і забезпечена військова сила. Понад 35 тис. осіб, п’ять бригад, три окремих полки, вісім окремих батальйонів, дві окремі роти, п’ять батальйонів територіальної оборони, понад 18 тис. осіб військових тільки в "ДНР", 320 танків, 600 бойових броньованих машин, 250 знарядь, 130 реактивних систем залпового вогню. Це тільки Донецька область", – додав військовий прокурор.

 

Нагадаємо, 5 лютого Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що Збройні сили РФ проводять відбір офіцерів для ротації в з’єднаннях і частинах так званих 1 та 2 армійських корпусів (АК) російських окупаційних військ.