Новини 10:20

Порошенко повідомив, коли Україна отримає оборонну зброю

Водночас у Держдепі США не змогла повідомити про терміни відправки протитанкових комплексів Javelin.

Президент Петро Порошенко повідомив, що Україна отримає оборонну зброю найближчим часом. Про це він заявив під час відкритої частини воєнного кабінету Ради національної безпеки та оборони.

 

"Є у нас позитивні новини, що найближчим часом отримаємо, нарешті, довгоочікувану оборонну зброю, і є певні позитивні результати щодо модернізації наших Збройних сил", – наголосив президент.

 

Водночас у Державному департаменті США не змогла повідомити про терміни відправки протитанкових комплексів Javelin в Україну. Зокрема, представник відомства Хізер Науерт заявила, що немає такої інформації.

 

"Мені потрібно перевірити, я не впевнена. Навіть якщо їх поставили, я не впевнена, що ми змогли б це підтвердити", – зазначила вона.

 

Додамо, Порошенко повідомив, що під час закритої частини воєнного кабінету проінформує про результати переговорів з главою Пентагону Джеймсом Меттісом, прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером, що відбулись в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки.

 

Крім того, він попросив міністра оброни України Степана Полторака поінформувати про підсумки візиту до США.

 

Як повідомлялося 3 лютого, міністр оборони України Степан Полторак та його американський колега Джеймс Меттіс під час зустрічі в Пентагоні обговорили механізм передачі Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin.

 

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що співпраця зі США з надання Збройним силам України протитанкових ракетних комплексів "Javelin" триває, але Україна поки їх не отримала.

 

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.

схожі новини