Новини 13:56

"Не тільки Javelin". Волкер повідомив про розширення допомоги Україні

Водночас спецпредставник США наголосив, що не все озброєння буде безкоштовним.

Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що поставка протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні є лише частиною військової допомоги Вашингтона, але "йдеться про набагато більше". Про це він сказав в інтерв'ю Європейській правді.

 

"Йдеться про більш ширшу допомогу. Як ви знаєте, за часів адміністрації Обами США також надавали Україні допомогу в сфері безпеки, але діяло чітке обмеження: не повинно було бути нічого летального. Адміністрація Трампа зняла це обмеження часів Обами. Це розширює можливості США щодо підтримки України. Так, Javelin будуть частиною такої допомоги, але йдеться про набагато більше", – наголосив Волкер.

 

За його словами, мета США полягає в тому, щоб заповнити прогалини в озброєнні української армії, підвищивши здатність Збройних сил України захищати свою територію. Водночас він наголосив, що не все озброєння буде безкоштовним.

 

"Буде комбінація підходів. Ми зберігаємо допомогу в сфері безпеки, яка надається безкоштовно, але в той же час Україна отримує право купувати те озброєння, якого їй не вистачає", – заявив спецпредставник США.

 

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що Україна отримає оборонну зброю найближчим часом. 

 

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що співпраця зі США з надання Збройним силам України протитанкових ракетних комплексів "Javelin" триває, але Україна поки їх не отримала.

 

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.