Новини 2018-02-22 10:27

Муженко заявив, що АТО на Донбасі завершується

За словами Муженка, формат антитерористичної операції АТО зміниться на операцію Об’єднаних сил.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив про зміну формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об’єднаних сил. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

Зазначається, що операцію Об’єднаних сил  очолить військове керівництво.

 

"Закон, який 20 лютого був підписаний президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил", - зауважив начальник Генштабу.

 

За його словами, об’єднаний оперативний штаб стане основним органом управління даної операції на сході України.

 

"Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей", –  наголосив Муженко.

 

На його думку, це дозволить "більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ".

 

Крім того, начальник Генштабу ЗСУ повідомив, що штаб Об’єднаних сил очолить «людина з бойовим досвідом».

 

"У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання", – додав він.

 

Нагадаємо, 20 лютого президент України Петро Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу. За словами голови держави, закон не порушує міжнародних зобов’язань України, включаючи Мінські домовленості.

 

Раніше глава Верховної Ради України Андрій Парубій в четвер, 8 лютого, підписав законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

 

Як повідомлялось, 18 січня Верховна Рада ухвалила проект закону №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей.