Новини 2018-02-23 10:14

Розенко повідомив, що 95% польських пам'ятників в Україні є нелегальними

Водночас віце-прем’єр наголосив, що на сьогодні в Польщі зруйновано вісім українських пам’ятників, які досі не відновлені.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що на території України нелегальними є 95% польських пам'ятників. Про це він сказав в ефірі "5 каналу".

 

"95% польських пам'ятників в Україні є незаконно або встановлено, або неузаконена їхня правова основа. Але це не означає, що ми за них не відповідаємо і в разі їх руйнування ми не здійснюємо жодних кроків. Ні, ми їх охороняємо, ми їх відновлюємо, ми проводимо розслідування, коли це стосується актів вандалізму, незважаючи на статус", – наголосив Розенко.

 

Водночас він заявив, що на сьогодні в Польщі зруйновано вісім українських пам’ятників, які досі не відновлені.

 

"Ми передали польській стороні конкретний перелік восьми пам'ятників. Хочу наголосити, що два із зруйнованих пам'ятників були легальними на території Польщі, але досі не відновлені. Тому ми попросили польську сторону здійснити реальні кроки щодо відновлення цих пам'ятників", – додав віце-прем’єр.

 

Крім того, він нагадав, що в 2017 році було зафіксовано 15 фактів плюндрування та вандалізму на могилах українців та пам'ятних місць і пам'ятників, присвячених українцям.

 

"Ми не вимагаємо від Польщі щось надзвичайного. Ми просимо такого ж самого ставлення до українських пам'ятників, як і ми маємо повагу і увагу до польських пам'ятників, незважаючи на їх статус", – додав Розенко. 

 

Як повідомлялося, 16 лютого в Польщі відбулися переговори віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка з польським колегою Пйотром Ґлінським. Віце-прем'єр заявив, що в ході зустрічі сторони обговорили низку важливих для українсько-польських стосунків питань. А саме: загрози нового закону про Інститут національної пам‘яті; захист прав і свобод українців Польщі; відновлення сплюндрованих і зруйнованих пам'яток; проведення спільних заходів: конференцій, зустрічей, консультацій, пошукових робіт тощо.