Новини 2018-02-23 16:48

В'ятрович розповів, скільки в Україні нелегальних польських пам'ятників

Раніше віце-прем’єр-міністр Павло Розенко озвучив значно більшу цифру.

Щонайменше п'ятдесят відсотків польських пам'ятників, присвячених історії польського народу у ХХ ст., які встановлені на території України, є нелегальними. Це засвідчує перелік, створений Українським інститутом національної пам'яті, повідомив голова інституту Володимир В'ятрович. 

 

"У рамках діяльності, пов'язаної з українсько-польськими стосунками, нами створено перелік польських пам'ятників і пам'ятних знаків на українській території, зокрема зафіксовано ту частину з них, які є, по суті, нелегальними, тобто створеними в обхід чинного в Україні законодавства", - сказав В'ятрович. 

 

Він також додав, що до переліку пам'ятників та пам'ятних знаків, присвячених історії польського народу у ХХ ст., що встановлені на території України, внесена інформація про 323 об'єкти, з яких 166 не мають необхідних дозвільних документів. 

 

Водночас він зазначив, що це питання і досі залишається відкритим. 

 

"На жаль, ми бачимо з польського боку небажання вирішувати питання легалізації цих пам'ятників, бажання, яке, на жаль, поки що трансформується тільки в подальшу політизацію, в підвищення політичного рівня цих дискусій, аж до рівня президентів. І, на жаль, жодних результатів немає попри те, що питання долі цих пам'ятників абсолютно можна було вирішити на рівні інститутів національної пам'яті обох країн, на рівні міністерств культури і української державної комісії, яка є  безпосереднім органом, уповноваженим до цієї політики", - відзначив голова УІНП, висловивши сподівання, що цього року цю тему вдасться вирішити.

 

В'ятрович також додав, що так само сформовано перелік українських пам'ятників на польській території. До цього переліку внесено 76 об’єктів. Відомості верифіковано з керівництвом Об’єднання українців Польщі та дослідниками українських місць пам’яті на території Польщі.

 

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що на території України нелегальними є 95% польських пам'ятників.

 

Як повідомлялося, 16 лютого в Польщі відбулися переговори віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка з польським колегою Пйотром Ґлінським. Віце-прем'єр заявив, що в ході зустрічі сторони обговорили низку важливих для українсько-польських стосунків питань. А саме: загрози нового закону про Інститут національної пам‘яті; захист прав і свобод українців Польщі; відновлення сплюндрованих і зруйнованих пам'яток; проведення спільних заходів: конференцій, зустрічей, консультацій, пошукових робіт тощо.

схожі новини