Новини 2018-02-25 15:38

У Мін'юсті Польщі заявили, що закон про Інститут Нацпам'яті не буде заморожено

Конституційний суд Польщі розгляне оновлений закон про Інститут національної пам'яті не раніше, ніж за два місяці.

У Міністерстві юстиції Польщі спростували повідомлення ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам'яті. Про це повідомляє "Польське радіо".

 

Зазначається, що в суботу, 24 лютого, ізраїльські мас-медіа повідомили, що Польща піддалася тиску з боку Ізраїлю і заморозила закон про Інститут національної пам’яті. В неділю речник Міністерства юстиції Ян Кантак спростував цю інформацію.

 

"В Польщі діють законодавчі норми, які говорять, що після прийняття закону і підписання його президентом він набуває чинності", — заявив Кантак.

 

Закон набуває чинності з початку березня. Як переконує речник президента Кшиштоф Лапінський, можливі випадки, що повинні підпадати під цей закон, "будуть дуже уважно якимось чином аналізуватися прокурорами".

 

Конституційний суд Польщі розгляне оновлений закон про Інститут національної пам’яті не раніше, ніж за два місяці.

 

Нагадаємо, 15 лютого президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті, де йдеться про "українських націоналістів".

 

Раніше повідомлялося, що президент Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі. Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів.

 

Тим часом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України. 

 

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.