Новини 2018-02-28 08:25

У Фінляндії закликали ЄС до участі у миротворчих місіях в Україні

Міністр оборони зауважив, що про кількість військ, які Фінляндія надасть Україні, говорити ще рано.

Міністр оборони Фінляндії Юссі Нііністьо заявив, що його країна підтримує запропоновану миротворчу місію США на сході України та пропонує не звужувати коло країн, які здатні допомогти Україні. Про це повідомляє Reuters.

 

"Ідеї маркування деяких країн Євросоюзу як більш прийнятні, ніж інші, повинні бути відкинуті", — наголосив міністр оборони Фінляндії.

 

Фінляндія підтримує звіт, підготовлений колишнім генеральним секретарем НАТО Андресом Фога Рассмусеном, в якому він запропонував ООН розглянути питання про підтримку України у врегулюванні кризи з допомогою надання їй близько 20 тисяч солдатів країнами, що не входять в НАТО.

 

Читайте також: Від Фінлядії до Канади. Які країни погодилися направити миротворців ООН на Донбас

 

"Коли справа доходить до кількості військ, ще рано говорити що-небудь... але Фінляндія, Швеція, Австрія, Швейцарія та Ірландія не можуть зібрати всі війська, які необхідні для такого роду операцій. Нам потрібно більше країн", — прокоментував Юссі Нііністо.

 

У цій доповіді перераховані країни, такі як Фінляндія, Швеція і Австрія, а також країни НАТО, які сприймаються Росією як дружні, такі як Греція. Нііністо заявив, що операція потребує схвалення як Росії, так і України, і не дав коментарів про те, скільки військ Фінляндія буде готова надати.

 

Нагадаємо, що раніше президент Фінляндії Саулі Нііністьо заявив, що його країна повинна взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.

схожі новини