Новини 2018-03-01 09:45

Україна та Фінляндія підписали угоду щодо реформування українських шкіл

Передбачений угодою проект матиме орієнтовну вартість шість мільйонів євро та розрахований на чотири роки.

Фінляндія допоможе Україні підвищити кваліфікацію вчителів, а також покращити освітнє середовище шкіл у межах реформи "Нова українська школа". Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

 

Про відповідну співпрацю йдеться в проекті Угоди між урядами України та Фінляндії "Про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи", що був затверджений  28 лютого 2018 року.

 

"Передбачений Угодою проект матиме орієнтовну вартість 6 мільйонів євро. Він розрахований на 4 роки. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку реформи саме у сфері, де Фінляндія є найбільш сильна, зокрема, йдеться про навчання педагогів. Наші вчителі потребують нових інструментів для спілкування та навчання сучасних дітей", – пояснила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

 

Читайте також: У Фінляндії закликали ЄС до участі у миротворчих місіях в Україні

 

Своїм рішенням КМУ також делегував повноваження щодо підписання цієї Угоди міністру освіти і науки України. Після підписання документ також має бути ратифікований Верховною Радою України.

 

"Дуже важливо, аби всі бюрократичні процеси щодо набуття чинності цієї угоди пройшли якомога швидше, адже ми дуже розраховуємо на підтримку Фінляндії в межах реформи. Зокрема, було б добре, аби всі процедури були пройдені вже у найближчі місяці", - наголосила Гриневич.

 

На сайті відомства також додали, що Фінляндія є одним з надійних партнерів України. Після Революції Гідності Фінляндська Республіка збільшила обсяг допомоги нашій країні. Так, за останні три роки обсяг наданої гуманітарної та технічної допомоги становить 28,7 млн євро. Фінляндія підтримує реформи у законодавчому, економічному та енергетичному секторах через Раду Європейського Союзу, ЄБРР, Світовий банк та Північну екологічну фінансову корпорацію.

схожі новини