Новини 2018-03-01 11:41

Адміністрація Трампа висунула ультиматум Польщі через закон про "бандеризм" - ЗМІ

Зазначається, що польська влада може більше не розраховувати на зустріч із президентом США Дональдом Трампом та віце-президентом Майком Пенсом.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки через польсько-ізраїльську суперечку навколо поправок до закону про Інститут національної пам'яті надіслала Варшаві сигнал, що польська влада  може не розраховувати на зустріч ні з Дональдом Трампом, не з віце-президентом Майком Пенсом. Про це повідомляє польське видання "Dziennik Gazeta Prawna", пише портал Onet.pl.

 

Зазначається, що ультиматум буде дійсним доки кризу між Польщею й Ізраїлем не буде вирішено.

 

"У делікатний спосіб американці сказали нам, що з організацією зустрічей з найвищими представниками влади США виникне проблема", - повідомило виданню джерело.

 

Наголошується, що "США висунули ультиматум", а зустрічі на найвищому рівні були "заморожені" до вирішення конфлікту.

 

У свою чергу, з травня Польща візьме на себе керівництво у Раді Безпеки ООН на місяць. З даної нагоди нагоди президент Анджей Дуда відвідає Нью-Йорк та Чикаго. Польське МЗС передбачало, що це буде однією із найважливіших дипломатичних подій 2018 року. Також планується візит до США польського  прем’єр-міністра Матеуша Моравецького.

 

Водночас були докладені зусилля для організації зустрічі з президентом США Дональдом Трампом або віце-президентом Майком Пенсом. Проте з початку кризи у польсько-ізраїльських відносинах з Білого дому надійшов стриманий сигнал.

 

Додається, що на початку лютого президент Анджей Дуда здійснив кількаденний візит до Південної Кореї у зв'язку з проведенням зимових Олімпійських ігор. Також там перебував віце-президент США Майк Пенс. З польської сторони, за даними видання, були зроблені спроби організувати зустріч Дуди та Пенса, але вона так і не відбулася.

 

Крім того, канцелярія президента Польщі не надала коментар виданню щодо цієї інформації.

 

Нагадаємо, 25 лютого у Міністерстві юстиції Польщі спростували повідомлення ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам'яті. Ізраїльські мас-медіа повідомили, що Польща піддалася тиску з боку Ізраїлю і заморозила закон про Інститут національної пам’яті. В неділю речник Міністерства юстиції Ян Кантак спростував цю інформацію.

 

15 лютого президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті, де йдеться про "українських націоналістів".

 

Раніше повідомлялося, що президент Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі. Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів.

 

Тим часом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України. 

 

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

схожі новини