Новини 2018-03-01 15:38

Європарламент підтримав введення санкцій проти Польщі через скандальну судову реформу

Зазначається, що за резолюцію проголосували 422 депутати, проти виступили 147 та утрималися 48.

Депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права. Про це повідомляє портал Onet.pl.

 

Зазначається, що за резолюцію проголосували 422 депутати, проти виступили 147 та утрималися 48.

 

"Нещодавно позицію Єврокомісії у цьому питанні депутатам Європарламенту представив віце-президент ЄК Франс Тіммерманс, який підкреслив, що хоча Варшава поклала початок діалогу з Єврокомісією стосовно статті 7, Брюссель все ще чекає на виконання своїх рекомендацій", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що під час дебатів найбільші фракції Європарламенту підтримали позицію Європейської комісії. Заперечення висловили депутати фракції "Європейські консерватори та реформісти", до якої належать депутати партії Польщі "Право і справедливість" та деякі незалежні депутати, зокрема британець Найджел Фарадж.

 

У свою чергу, європарламентарі з опозиційної партії Польщі "Громадянська платформа" не брали участі в голосуванні.

 

Нагадаємо, 29 січня прем’єр-міністр Польщі Матуеш Моравецький заявив, що Варшава не розглядатиме варіант припинити членство в Європейському Союзі, незважаючи на серйозні суперечки щодо реформи судочинства з Європейською комісією. Прем’єр підкреслив, що Рада ЄС вимагає від польської сторони змінити пункти нової реформи судочинства, а саме випустила четверту рекомендацію, визначивши перелік кроків, які польська влада повинна виконати, щоб виправити ситуацію у найближчі три місяці й не допустити запуск санкцій.

 

10 січня президент Європейської Ради Дональд Туск дорікнув націонал-консерваторам з польської урядової партії "Право і Справедливість", що вони мають меркантильне ставлення до Європейського Союзу.

 

Наприкінці грудня минулого року Єврокомісія почала процедуру запровадження санкцій щодо Польщі через судову реформу. Однак польський уряд аргументує, що хоче зламати структуру влади, яка залишилася ще з комуністичних часів. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, який очолив уряд країни з 11 грудня 2017 року, виступив на захист судової реформи.

 

Як повідомлялось, 15 листопада  Європейський парламент прийняв резолюцію, яка передбачає введення санкцій ЄС проти Польщі. Мова йде про застосування ст. 7 договору про Європейський союз, згідно з якою Польщу можуть позбавити права голосу в Раді ЄС.  Євродепутати вважають, що Варшава відходить від норм демократії та правової держави.

схожі новини