Новини 2018-03-06 12:22

Дуда і Моравецький персони нон-ґрата у Білому Домі. США вирішили запровадити санкції проти Польщі

Наголошується, що дані обмежувальні заходи діятимуть, поки до закону про Інститут національної пам'яті не будуть внесені необхідні зміни.

Сполучені Штати Америки  ввели конкретні санкції проти польської влади через конфлікт довкола закону про Інститут національної пам’яті (ІНП). Тепер президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький не матимуть права відвідувати Білий дім. Про це повідомляє польський портал onet.pl.

 

За даними польського видання, журналісти мають відповідні документи, які підтверджують цю інформацію.

 

Згідно з документами, президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький не матимуть права відвідувати Білий дім та проводити зустрічі з президентом США Дональдом Трампом й іншими американськими високопосадовцями.

 

Таким чином,  польських очільників було визнано у Білому домі персонами  нон-ґрата.

 

Наголошується, що дані обмежувальні заходи діятимуть, поки до закону про ІНП не будуть внесені необхідні зміни.

 

У свою чергу, помічник держсекретаря США в справах Європи і Євразії Уесс Мітчелл зауважив, що новий польський закон є неприйнятний для США, оскільки "він обмежує свободу вираження поглядів".

 

За словами Мітчелла, до вирішення суперечки щодо закону США запроваджують заборону уряду на двосторонні контакти на високому рівні у Білому домі.

 

Він наголосив, що у конгресі США через конфлікт довкола закону про ІНП також зростають антипольські настрої, у той час як американський парламент має дати згоду на фінансування військових проектів у Польщі, таких як розміщення американської бригади.

 

Також Мітчелл застеріг, що США може заблокувати фінансування військової співпраці, якщо польська влада не піде на поступки щодо закону про ІНП.

 

Нагадаємо, 1 березня адміністрація президента Сполучених Штатів Америки через польсько-ізраїльську суперечку навколо поправок до закону про Інститут національної пам'яті надіслала Варшаві сигнал, що польська влада  може не розраховувати на зустріч ні з Дональдом Трампом, не з віце-президентом Майком Пенсом.

 

25 лютого у Міністерстві юстиції Польщі спростували повідомлення ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам'яті. Ізраїльські мас-медіа повідомили, що Польща піддалася тиску з боку Ізраїлю і заморозила закон про Інститут національної пам’яті. В неділю речник Міністерства юстиції Ян Кантак спростував цю інформацію.

 

15 лютого президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті, де йдеться про "українських націоналістів".

 

Раніше повідомлялося, що президент Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі. Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів.

 

Тим часом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України. 

 

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

схожі новини