Новини 2018-03-07 08:46

Отруєння Скріпаля. ФСБ раніше використовувало речовину, якою отруїли екс-шпигуна РФ – ЗМІ

За інформацією ЗМІ, спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Про це пише Радіо Свобода.

 

Зокрема, за інформацією видання, спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Як зазначається, інформація про те, що газ на основі фентанілу ФСБ використовувала при штурмі, міститься в офіційній відповіді спецслужби на запит глави руху "За права людини" Льва Пономарьова.

 

Водночас, додали у виданні, сліди наркотику в зразках одягу заручників терористів, які захопили театральний центр, виявили в 2012 році фахівці науково-технологічної лабораторії британського міністерства оборони. Ця лабораторія знаходиться в Солсбері. Саме в цьому місті 4 березня в несвідомому стані були знайдені Скріпаль та його донька.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

 

Згодом голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна містить всі ознаки причетності Росії.  Водночас міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон повідомив про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль. 

 

Сєргєй Скріпаль — полковник військової розвідки на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідувальній службі Британії.

схожі новини