Новини 2018-03-07 19:24

Отруєння Скріпаля. У британських ЗМІ назвали речовину, якою могли отруїти екс-шпигуна

Слідство вважає, що для отруєння був використаний нервово-паралітичний газ.

Слідство з розслідування інциденту з російським агентом Сергієм Скрипалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Про це повідомляє британське видання The Guardian з посиланням на джерела.

 

За їхніми даними, медичні та хімічні докази вказують на застосування нервово-паралітичного газу, однак джерела відмовилися обговорювати яка саме речовина була використана. Найбільш відомими є VX та зарин.

 

Повідомляється, що розслідування складається з кількох складових. Одна із яких - це спроба визначити, чи є які-небудь отруйні речовини нервово-паралітичної дії у Великій Британії, і звідки вони могли взятися.

 

У The Guardian вважають, що переконання серед британських слідчих про те, що був використаний нервово-паралітичний газ вказує на те, що до інциденту може бути причетна якась держава, однак це не є остаточною ознакою. Також очікується, що більш детальна інформація про те, що дізналися британські слідчі, буде офіційно оголошена згодом.

 

 

7 березня стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

6 березня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль.

 

Також у Великій Британії голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

 

Сєргєй Скріпаль — полковник військової розвідки на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідувальній службі Британії.

схожі новини