Новини 2018-03-09 16:23

Грицак заявив, що Рубан готував теракти разом із Захарченком

За словами голови СБУ, підозрюваний у перевезенні зброї через лінію розмежування та організації терористичних актів Володимир Рубан діяв за змовою з очільником "ДНР".

Підозрюваний у перевезенні зброї через лінію розмежування та організації терористичних актів Володимир Рубан діяв за змовою з очільником "ДНР" Олександром Захарченком та іншими "лідерами" так званої республіки. Про це заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

 

"Завдяки вжитим СБУ заходам вдалося попередити масштабні терористичні акти, які могли призвести до великих людських жертв. Жертвами могли стати тисячі мирних громадян, а також окремі політики, посадовці та народні депутати" , — розповів Грицак. 

 

При цьому голова СБУ додав, що напередодні правоохоронці заарештували Володимира Рубана, який підозрюється у організації перевезення з ОРДЛО великої партії вогнепальної зброї, бойових припасів та інших засобів ураження, частина з якого - виробництва Російської Федерації. Грицак підкреслив, що уся вилучена зброя та засоби ураження наразі перебувають під контролем СБУ. 

 

"У коробках, де були складені гранати, було виявлено упаковочний лист військової частини 08819. За нашими даними, це військова частина "Першого армійського корпусу ДНР", — наголосив Грицак. 

 

Очільник СБУ зазначив, було встановлено, що у листопаді 2017 року Рубан організував перевезення великої партії засобів ураження з ОРДЛО на територію, підконтрольну владі України. Частина спорядження також була вироблена у РФ або модернізована у "ДНР". 

 

За словами Грицака, у розпорядженні СБУ є аудіозапис, де Рубан особисто перераховує ввезені засоби ураження. 

 

"Під час проведення негласних слідчих дій здобуто вагомі та достатні докази, які свідчать про те, що Рубан, діючи за попередньою змовою з очільниками терористичних організацій "ДНР" Захарченком, Тимофєєвим та іншими, спланував та вчинив дії, направлені на підготовку терористичних актів у центральній частині міста Києва", — розповів Грицак. 

 

 

 

Нагадаємо, 8 березня у зоні АТО, на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорськ", правоохоронці затримали лідера Центру визволення полонених "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана під час спроби потрапити на територію України з тимчасово окупованої Донецької області. Правоохоронці вже повідомили йому про підозру за фактом порушення ч.1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч.1 ст.14 (готування до злочину) та ч.3 ст.258 (терористичний акт) ККУ.

 

Шевченківський районний суд у п'ятницю, 9 березня, обрав запобіжний захід у вигляді арешту до 6 травня для Рубана.

схожі новини