Новини 2018-03-15 18:08

"Російська політика — непередбачувана". Польща заявила про зміну стратегії нацбезпеки через дії РФ

За словами президента Анджея Дуди, російські навчання "Запад-2017" показали, що РФ тренується у повномасштабному конфлікті з НАТО, ареною якого мали б бути Польща та країни Балтії.

Президент Польщі Анджей Дуда під час щорічної зустрічі складу Міністерства національної оборони (МНО) та збройних сил заявив про нові зміни щодо стратегії національної безпеки держави через "непередбачуваність російської політики". Про це йдеться в офіційній заяві на сайті канцелярії польського президента.

 

"Я в першу чергу думаю про непередбачуваність політики Російської Федерації. Росія показує, що заради досягнення своїх цілей готова використати військову силу. Це небезпечно для нас, для всіх сусідів Росії, для всієї міжнародної громадськості. Останні російські навчання "Запад-2017" показали, що Росія тренується у повномасштабному конфлікті з НАТО, якого ареною мали б бути Польща та країни Балтії", - зауважив польский очільник.

 

 

Наголошується, що глава польської держави вже доручив главі Бюро національної безпеки підготувати рекомендації щодо нової стратегії нацбезпеки, яка незабаром буде передана Міністерству національної оборони.

 

За його словами, пріоритетом  Польщі залишається розвиток оборонного потенціалу НАТО на східному фланзі та зміцнення стратегічного партнерства зі США.

 

У свою чергу, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак підкреслив, що минулий рік для країни був переломним  через розміщення сил Альянсу на території Польщі.

 

"За цей час захисний потенціал та потенціал відлякування Польщі, як східного флангу НАТО та всього Пічнічноатлантичного альянсу, - збільшився. Це великий успіх оборони Польщі. Послідовна і швидка реалізація рішень саміту НАТО з 2016 року привела до помітного зросту позиції Польщі в Союзі" - додав він.

 

 

Нагадаємо, польський комітет Сейму з питань спецслужб вирішив 22 березня провести засідання, на якому планують обговорити роль спецслужб Росії у дестабілізації польсько-українських відносин.

 

 

 

 

схожі новини