Новини 21:38

Новий командувач Об'єднаних сил. Хто такий Сергій Наєв

Тиждень.ua зібрав інформацію про новопризначеного командувача.

Президент Петро Порошенко в п'ятницю, 16 березня, призначив командувачем Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних сил України.

 

 

Президент наголосив, що за час військової служби Наєв пройшов шлях від командира взводу до заступника начальника Генштабу ЗСУ.  

 

"Я бачив його на фронті, в АТО. Переконаний, що його рівень підготовки та досвід керівництва органами військового управління різного рівня дозволять йому якісно та відповідально здійснювати керівництво силами та засобами ЗСУ, інших військових формувань у відсічі і стримуванні російської агресії проти України", – наголосив Порошенко.

 

Так, відповідно до закону про деокупацію Донбасу, Наєв має змінити формат АТО та керувати всіма силами та засобами Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів.

 

Тиждень.ua зібрав інформацію про новопризначеного командувача.

 

 

Сергій Наєв народився 30 квітня 1970 року. Одружений, має двох синів та доньку.

 

Згідно з декларацією за 2016 рік та 2017 рік, має квартиру в Дніпрі, дачний будинок; його дружина задекларувала автомобіль Toyota. Крім, того в деклараціях Наєва у розділі "подарунки" зазначені суми в розмірі 135 тисяч та 139 тисяч гривень.

 

Так, кар'єра Наєва розвивалася досить стрімко – від командира взводу на посаді лейтенанта  до генерал-лейтенанта.

 

 

За даними з відкритих джерел, у 2011 році ще полковник Наєв був заступником командира 13 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ. А вже в 2013 році він отримав звання генерал-майора. Крім того, Наєв очолював штаб оперативного командування "Південь", був командувачем військ оперативного командування "Схід", займав посади начальника сектора "Б".

 

У 2017 році вже був заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ, а 7 березня начальник Генштабу Віктор Муженко представив Наєва як новопризначеного заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України.

 

 

Крім того, слідчий комітет Росії порушив провадження проти Наєва, його звинуватили у "злочинних наказах", що призвели нібито до загибелі людей на Донбасі.

 

Нагадаємо, 16 березня президент Петро Порошенко повідомив про завершення антитерористичної операції на Донбасі. За словами президента, формат АТО буде змінено на операцію Об’єднаних сил.

схожі новини